Přesměrování příchozích zpráv

Pro nastavení přesměrování zpráv klikněte na horním menu na záložku Nastavení.
 
Jestliže není tato položka v menu zobrazená (většinou při nižších rozlišeních monitoru nebo menší velikosti okna prohlížeče), klikněte na záložku Další.
menu Volby
 
V hlavním levém menu zvolte v sekci Účet položku Přesměrování / Automatická odpověď.
Presmerovani
 
Zaškrtněte volbu Přeposlat na a zadejte platnou emailovou adresu.
 
Pokud chcete, aby ve schránce zůstávala kopie přeposlané zprávy, zaškrtněte volbu Ponechat lokální kopii v doručené poště.
  • Jestliže nebudete původní schránku při ponechání lokálních kopií vybírat, může se stát, že se zaplní a nebude moci dále přijímat nové zprávy. Proto je potřeba čas od času schránku promazat.
Uložte nastavení kliknutím na tlačítko OK.
 
 

Poznámka 1: Při přesměrování zprávy nedochází k přepisování adresy odesílatele. Toto způsobuje potíže u odesílatelů používajících SPF záznam (poštovní server příjemce může zprávu odmítnout). Více je této problematice a řešení věnován příspěvek znalostní báze Přesměrování zpráv a SPF.

Poznámka 2: nastavíte-li přesměrování schránky na adresu provozovanou společností Google a pošlete testovací email z této adresy, nedojde k jejímu zobrazení v doručené poště Gmailu. Příčina je popsána na stránkách podpory Googlu takto:

"... odesíláte-li poštu seznamu příjemců, k jehož odběru jste se přihlásili, zobrazí se tyto zprávy pouze ve složce Odeslaná pošta. K takovému chování dochází také při odeslání zprávy na e-mailovou adresu, která má automaticky nastaveno přeposlání zprávy zpět na vaši adresu v Gmailu. Chcete-li otestovat adresy k přeposílání nebo seznamy příjemců, použijte k odeslání zprávy jinou e-mailovou adresu."