Nový účet se v programu The Bat (tento návod platí pro verzi 3.71) vytvoří následujícím způsobem. Jestliže jste program teprve nainstalovali a nemáte vytvořený žádný účet, automaticky se při spuštění programu objeví dialog pro vytvoření nového účtu. (Pozor: toto okno se objeví POUZE těsně po čerstvé instalaci). Další postup je pak stejný jako při vytvoření dalšího účtu.

Pokud ale máte nějaký účet vytvořený neobjeví se dialog z předcházejícího obrázku, ale je nutné přejít do menu Účet ---> Vytvořit...

název účtu je libovolný, Domácí adresář neměňte (pokud přesně nevíte co děláte)
zadejte jméno, příjmení, emailovou adresu a název organizace (volitelně)

Další krok je vyplnění adres serverů (POP3 a SMTP). POP3 server (server příchozí pošty) je pop3.forpsi.com a SMTP server (přes který se pošta odesílá) je smtp.forpsi.com

nastavte přihlašovací jméno (login) a heslo pro přístup k poštovní schránce. Login je celá emailová adresa (i se zavináčem). The Bat! na rozdíl třeba od Outlook Expressu korektně komunikuje se serverem i pomocí šifrovaného hesla, takže můžete zaškrtnout použití APOP/MD5 odeslání hesla (tuto volbu lze kdykoliv změnit v úpravě POP3 účtu).

Pokud nejste připojeni vytáčeným spojením (telefon....), zaškrtněte první volbu (pro upřesnění kontaktujte správce Vaší sítě)

V tomto okamžiku je účet v podstatě vytvořený. Není nastaveno ověřování pro odesílání přes SMTP server. Pokud používáte náš SMTP server, zvolte "Ano" a upřesnit nastavení.

Přejděte do záložky "Přenos" (v červeném rámečku vlevo) a pro nastavení autorizace (ověřování) pro odesílání pošty klikněte na tlačítko "Ověření při odesílání..."

Odchozí pošta
smtp server vyžaduje stejné heslo a přihlašovací jméno jako účet příchozí pošty (POP3), proto zaškrtněte "Použít shodné nastavení jako při přijímání zpráv"

Příchozí pošta
Zde lze zapnout nebo naopak zrušit šifrovanou výměnu hesla a loginu při přihlašování k POP3. Šifrování loginu a hesla zvyšuje bezpečnost.

 Nastavení účtu je ukončeno. K dodatečnému nastavení se dostanete přes menu Účet ---> Nastavení...Technickou podporu programu najdete na stránkách distributora: www.thebat.cz