Proforma faktura k prodloužení generické domény je automaticky vystavována 28 dní před expirací.
 
Pokud chcete doménu prodloužit před tímto datem, postupujte dle tohoto návodu, vizte:
_______________________________________________________
 
Prodloužení Vaší domény si objednejte přes zákaznickou administraci.
 
V seznamu domén zvolte název domény a klikněte na "Prodloužit doménu". Dále zvolte období (počet let), o které chcete doménu prodloužit, měnu a způsob, jakým chcete zaplatit. Případně vyberte další nabídnuté možnosti ve formuláři. Například zasílání upozornění na expiraci domén (emailem - standardně nebo za doplatek doporučeným dopisem případně doporučeným dopisem a telefonem) nebo formu zaslání daňového dokladu.
 
Cca do 30ti minut po objednávce prodloužení dorazí na email fakturačního kontaktu výzva k platbě dle platného ceníku (generické domény), s údaji potřebnými pro provedení bankovního převodu. Po uhrazení prodlužovacího poplatku v požadovaném termínu (tj. doručení správné částky s uvedením správného variabilního symbolu na náš účet)  bude doména prodloužena, a to za předpokladu, že datum expirace prodloužení dovoluje. Doména se odesílá k prodloužení až poté, co se platba fyzicky připíše na náš účet. Není tedy možné doménu prodloužit pouze na základě zaslání dokladu o provedené platbě.
 
V případě, že dorazí platba na náš účet v době, kdy již centrální registrátor nenabízí možnost prodloužení za standardní poplatek, bude vystaven dobropis na přijatou platbu a objednávku prodloužení stornujeme. O této skutečnosti je zákazník informován na kontaktním emailu uvedeném v zákaznické administraci.
 
______________________________________________________
 
U generických domén je možné provést tzv. obnovení z ochranné lhůty (redemption period). V případě zájmu je nutné napsat si autorizovaný požadavek. Aktuální výši poplatku za obnovení domény z Redemption Period Vám zašleme na vyžádání. Dotaz prosím zašlete na náš email domain@forpsi.com. Po uhrazení poplatku (po fyzickém přijetí platby na náš účet) je doména poslána k obnově. Obnova trvá několik dní. Doména je po reaktivaci prodloužena o 1 rok od původního data expirace.
 
POZOR! Dle podmínek, které jsou platné od 1. 1. 2014, hlavní registr Tucows, Inc. odesílá 30 dní nebo 5 dní před expirací konfirmační email majiteli domény, aby ověřil správnost kontaktních údajů v hlavním registru. I v případě, že jsou údaje správné, je nutné potvrdit správnost přes odkaz, který je součástí emailu. Bez tohoto potvrzení, na které hlavní registr čeká celkem 15 dní, může být provoz domény pozastaven a to do doby, dokud majitel tento konfirmační link nepotvrdí.