Správa služby GIGA mail

Ke své doméně si můžete aktivovat komplexní doplňkovou službu FORPSI GIGA mail.
 
Jeden přikoupený doplněk GIGA mail zahrnuje 1 GB, který můžete využít pro navýšení kapacity vybrané emailové schránky. Podle varianty webhostingu můžete u jednotlivých emailových schránek nastavit velikost až 30 GB. Ve variantě Easy je maximální velikost schránky 10 GB, ve variantě Advanced 20 GB a ve variantě Professional pak 30 GB. V průběhu provozu služby si podle vlastních aktuálních potřeb sami určujete konkrétní kvótu jednotlivých schránek.
 
Pokud ještě nemáte vytvořené schránky, jejichž kapacitu chcete navýšit, vytvořte je podle příslušného návodu v znalostní bázi.
 
Správu kapacit schránek naleznete v zákaznickém účtu na adrese admin.forpsi.com v administraci služby webhosting (1.).
 
Na kartě vybraného webu (2.) kliknete na záložku E-maily (3.), kde se zobrazí odkaz pro přístup do administrace nastavení Gigamailů (4.).
Nastaveni gigamailu
 
Po kliknutí na odkaz nastavení Gigamailu (4.) se otevře okno s přehledem jednotlivých zřízených schránek a jejich aktuálně využitých kvót. Jednoduchým intuitivním způsobem můžete upravovat jednotlivých schránek.
 Základní velikost každé schránky je 1 GB. Ta se nezapočítává do přikoupené kvóty nad limit (nad toto základní nastavení).
 
Konkrétně je na schránkách využito celkem 14 GB ze zakoupené kapacity 25 GB (= 25x služba GIGAmail):
- u schránky director je využito 1 GB nad limit
- u schránky info je využito 4 GB nad limit
- u schránky support je nadlimitních 9 GB => 1+4+9=14. 
- schránky s kapacitou 1GB mají nastavenou základní velikost.
 
Navýšení kvóty je možné u schránek director, forpsi, info, postmaster a sales (zelené tlačítko +). Schránka support má maximální možnou velikost 10 GB, a proto u ní není možné navýšit kapacitu.
 
Snížení kvóty je naopak možné u schránek director, info a support (podle obsazenosti, červené tlačítko -). Schránky forpsi, postmaster a sales mají základní velikost, proto u nich není možné kapacitu snížit.
 
Změnu kvóty u vybraných schránek provedete pomocí zeleného tlačítka + (navýšení), nebo pomocí červeného tlačítka - (snížení). Změny se projeví až po potvrzení tlačítkem Uložit.
 
Přikoupení dalšího prostoru pro Vaše schránky
Pro objednávku klikněte na tlačítko Objednat další GIGA mail

V seznamu dostupných doplňků scrollujte na položku Mailové služby a zvolte požadovaný počet GIGA mailů. Rovněž se zde můžete přesvědčit, kolik GIGA mailů již máte aktivováno.

Objednávku můžete rovněž provést přes nabídku doplňkových služeb u webhostingu či Balíčku.