Povolené země v rámci ochrany podle GeoIP

Z bezpečnostních důvodů je na smtp serveru smtp.forpsi.com nasazena ochrana podle GeoIP. Při navázání smtp spojení se kontroluje, z jaké země je IP adresa, ze které spojení přichází.
 
Podle našich zkušeností spammeři odesílají spamy v drtivé většině ze zahraničních IP. Díky ochraně podle GeoIP je odfiltrováno velké množství spojení, kdy se zkoušejí připojit spammeři.

Odesílání z následujících zemí je trvale povoleno pro všechny domény:
 
AT Rakousko
AU Austrálie
CH Švýcarsko
CZ Česká republika
DE Německo
FR Francie
GB Spojené Království
HU Maďarsko
IT Itálie
PL Polsko
RU Rusko
SK Slovensko
US Spojené státy americké
 
 
Pro odmítání podle GeoIP se používá seznam "zakázaných" zemí, který je rozsáhlý a může se průběžně měnit podle toho, zda se z IP dané země více spamuje.
 
Pokud odesíláte ze zemí, jejichž IP jsou blokované podle GeoIP, zobrazí se např. toto chybové hlášení:
5.1.0 <jan.novak@mailtest.cz> sender rejected GeoIP mailtest.cz:112.67.35.229:CN
Co dělat, když se vám zobrazí uvedená chyba: Kontaktujte naši zákaznickou podporu (pomocí chatu nebo tiketu na portálu support.forpsi.com). Po potřebné autorizaci povolíme smtp spojení z požadované země pro vaši emailovou schránku.

Poznámka: Může se stát, že pokud vycestujete do ciziny, přestane fungovat odesílání emailů, i když je odesílání z dané země povolené. Příčinou může být blokování komunikace na portu 25 ze strany tamějšího poskytovatele internetového připojení. V tom případě doporučejeme pro odchozí smtp server použít port 587, nebo port 465 spolu se zabezpečeným spojením SSL.