Správa kontaktů

Popis
sprava kontaktu


Přidání kontaktu
Pro přidání kontaktu jednoduše klikněte na tlačítko Přidat kontakt nacházející se v levém menu.
upravy kontaktu
Pokud máte u kontaktu více emailových adres,  můžete zajistit zobrazení požadované adresy v seznamu kontaktů tím, že ji nastavíte jako výchozí.
 
Po zadání všech požadovaných údajů klikněte na tlačítko Uložit.
 
Na stránce se můžete snadno přesvědčit, jaké emaily jste na příslušnou adresu odeslali nebo jaké zprávy Vám byly z této adresy doručeny. Stačí jen na konci příslušného řádku zvolit buď odkaz Přijaté  nebo Odeslané.
 
 
Přidání kontaktu po odeslání zprávy
Při odeslání zprávy na adresu, která se nenachází v adresáři dojde k zobrazení dialogového okno pro přidání adresy do kontaktu. 
pridani kontaktu z odeslane zpravy
Zaškrtněte adresu(y), zvolte typ adresy, jméno, příjmení a přezdívku (povinný je pouze údaj Příjmení). Pokud využíváte službu BUSINESS Mail, můžete zvolit, do jakého adresáře bude kontakt přidán.
 
Přidání adresy dokončete kliknutím na tlačítko Hotovo
 

Vytvoření a úpravy skupiny kontaktů (rozesílacího seznamu)
Skupinu kontaktů vytvoříte kliknutím pomocí tlačítka Přidat skupinu. Zobrazí se formuláře se seznamem dostupných kontaktů.
vytvoreni skupiny kontaktu
V levém okně jsou zobrazené dostupné kontakty. Vyberte požadované kontakty (pro výběr více kontaktů najednou použijte Ctrl nebo Shift) a klikněte na tlačítko Přidat.
 
Potřebujete-li kontakt naopak vyřadit, klikněte na skupinu v seznamu kontaktů a v pravém okně označte kontakt(y) a použijte tlačítko Smazat.
 
Změny uložíte tlačítkem Uložit.
 
 
Úpravy a mazání kontaktu
Kontakt upravíte tak, že na něj v okně seznamu kontaktů kliknete levým tlačítkem myši.
 
Pro odstraněné kontaktu nejprve vyberte kontakt(y), poté klikněte na tlačítko Smazat.