POZOR!! Tento návod nelze použít pro služby Forpsi Cloud nebo Classic VPS, ale pouze pro staré (již neposkytované) varianty VPS.

 1. reinstalace serveru ze strany Forpsi techniků: server je uveden do identického stavu, jako po objednávce (maximálně může být použita upgradovaná šablona, podle které se VPS vytvářejí). Server je po této reinstalaci částečně zabezpečen. Akce nevyžaduje žádný poplatek a je v pracovní dobu techniků (po-pá, 8-16h) prováděna obratem. Pro  objednávku je nutné napsat autorizovaný ticket na technické oddělení.

 2. reinstalovat server přes Paralells Power Panel (PPP): pouze u VPS vytvořených po 5.10.2012. Virtuozzo pak vytvoří server podle uložené konfigurace: IP adresa, nastavení čerpání zdrojů (CPU, disková quota....), nainstalované balíčky jako například Plesk (obnoví se původně instalovaná verze).

  K dispozici je několik voleb, jak se postavit k existujícímu serveru:
  • smazat veškerá data a vytvořit naprosto čistý server (nová hesla), 
  • uložit data do adresáře /old

 3. Podle použitých voleb (zda se budou kopírovat data starého serveru) velikosti může obnova trvat 20 minut a více. Neobnoví se ale dodatečná konfigurace (drobné úpravy a zabezpečení) prováděná u námi instalovaných VPS.

   POZOR: pokud je VPS před reinstalací zcela zaplněno, může dojít při zkopírování dat ze starého serveru do složky /old k překročení quoty. Jediné řešení je pak spustit server v Repair módu, zazálohovat uživatelská data mimo server, smazat je a provést reinstalaci znovu. Zaznamenali jsme si problémy s Plesk licencí (zvláště pokud byl server původně vytvořen s jinou verzí Plesku než je aktuálně používaná).  Doporučujeme reinstalaci serveru techniky Forpsi.

 4. Obnova serveru ze zálohy. Nejedná se o reinstalaci v pravém slova smyslu, ale protože je záloha přes PPP obrazem celého serveru, dojde k obnovení zákaznických dat i konfigurace.