Formáty rozložení Plesk panelu

Verze Plesk 9 a vyšší umožňují vybrat si ze 2 pohledů. Podle toho, jakým způsobem má být Plesk panel používán, nabízí rozhraní (označování jako Pohled / View):
  1. Power user: jednodušší rozhraní poskytující správu služeb (domén, emailů, databází) převážně jedním uživatelem. Doporučeno hlavně pro zákazníky, kteří na serveru vytvářejí weby pro své  vlastní domény, případně domény svých zákazníků a neposkytují jim přístup do Plesku.
  2. Service provider: komplexní rozhraní pro poskytovatele webhostingu. Umožňuje například  nastavovat webhostingové plány, a na jejich základě vytvářet pro své klienty webhostingy. Změna webhostingového plánu (například navýšení prostoru) se pak automaticky promítne do již vytvořených webhostingů. V rozhraní lze přidávat další klienty (dealery / resellery), kteří si sami (na základě omezení) přidávají další své vlastní weby, databáze.

Plesk u Forpsi je defaultně instalován s nastaveným rozhraním Power User. Změna se provádí před prvním přidáním domén, klienta (například reseller v rozhraní Power user neexistuje a Plesk při přepnutí rozhraní vrátí chybu). Pro přepnutí rozhraní se přihlašte do Plesku jako uživatel admin, z horního menu vyberte položku Server >>> Panel Appearance >>> Interface Management.