Mezi generické (mezinárodní) domény (gTLD) jsou zahrnuty tyto koncovky - .com, .net, .org, .biz, .info a .name.
 
Podle nařízení (pravidel) ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers), která vstoupila v platnost dne 31. 08. 2013, budou majitelé domén gTLD upozorňováni na blížící se expiraci kromě svého poskytovatele služeb též přímo centrálním registrátorem. Centrální registr upozorňoval na blížící se expiraci domén již v minulosti, ale nyní musí tato upozornění zasílat povinně v přesně daných termínech.
 
Společnost INTERNET CZ, a. s. (FORPSI) využívá k registraci domén gTLD centrální registr Tucows Inc. (OpenSRS), a proto právě tato organizace bude majitelům domén zasílat upozornění na blížící se expiraci.
 
Od 31.8.2013 FORPSI v případě generických domén (gTLD) zasílá celkem 4 emailová upozornění na blížící se expiraci a to v těchto termínech:
 
  • 30 dní před expirací
  • 14 dní před expirací
  • 7  dní před expirací
  • 3 dny po expiraci
 
Jako doplňkovou službu nabízíme upozornění na expiraci domény též doporučeným dopisem či telefonicky. Službu je možné objednat v zákaznické administraci.
Od 31. 8. 2013 rozesílá upozornění na expiraci domén gTLD i přímo centrální registrátor Tucows Inc. (OpenSRS) a to v následujících časových intervalech:
 
  • 30 dní před expirací
  • 5  dní před expirací
  • 3  dny po expiraci
 
V upozornění na expiraci od Tucows Inc. bude uvedena naše společnost INTERNET CZ, a. s. jako poskytovatel, přes kterého lze doménu prodloužit. Přímé prodloužení přes Tucows Inc. nebude možné. S prodloužením domény se tedy vždy obracejte pouze na svého poskytovatele INTERNET CZ, a. s. (FORPSI). Podle nastavených podmínek, které platí od 1. 1. 2014, hlavní registr Tucows, Inc. odesílá 30 dní nebo 5 dní před expirací konfirmační email majiteli domény, aby ověřil správnost kontaktních údajů v hlavním registru. I v případě, že jsou údaje správné, je nutné potvrdit správnost přes odkaz, který je součástí emailu. Bez tohoto potvrzení, na které hlavní registr čeká celkem 15 dní, může být provoz domény pozastaven a to do doby, dokud majitel tento konfirmační link nepotvrdí.