Jak změnit majitele domény .co.uk, .org.uk nebo .me.uk?

Změnu majitele zpracovává přímo hlavní správce domén NOMINET. Celý proces se proto provádí přímo na jejich webové stránce. O zahájení procesu je nutné si poslat autorizovaný požadavek ze zákaznické administrace, kde je daná doména vedena. Pokud se doména po změně majitele bude převádět do jiného zákaznického účtu, je nutné o změnu majitele požádat i z cílového účtu tak, abychom měli souhlas od obou majitelů (současného i budoucího).

Změna majitele je zpoplatněna částkou 400,- Kč bez DPH a jedná se pouze o administrativní poplatek. Doména tedy není po dokončení změny majitele prodlužována na další období.
_____________________________________________________________________________

Nedoporučujeme uvádět kontaktní email majitele stejný jako je doména (například: u domény vasedomena.co.uk nedoporučujeme uvádět kontaktní mail info@vasedomena.co.uk). Pokud totiž dojde ke znefunkčnění domény z jakéhokoliv důvodu (expirace domény, pozdní prodloužení, nefunkčnost DNS záznamu....), mohou nastat komplikace - nebude Vám fungovat kontaktní email u domény a nebude možné provést ani úpravu kontaktních údajů.