Aliasy k webhostingu

Jestliže máte více domén a chcete, aby se obsah vašeho webhostingu zobrazoval i na těchto doménách - když do prohlížeče napíšete tyto domény, zobrazí se stejné stránky, nastavte si alias.

Po zadání aliasu se adresa v prohlížeči nemění. Zůstává tedy stejná: například je-li název hlavní domény mujweb.cz a k němu alias domény mujweb.eu, zobrazí se po zadání adresy mujweb.eu ten samý obsah jako na hlavním webu. Adresa v prohlížeči zůstane mujweb.eu. Nejedná se tedy o přesměrování.
Přesměrování aliasu je možné si nastavit například za pomocí "mod_rewrite" pravidel v souboru .htaccess nebo soubor web.config na serveru s operačním systémem Windows.

Při využívání služby DV SSL je SSL certifikát vystaven pouze pro hlavní doménu webhostingu, nikoliv i pro aliasové domény. Pomocí návodu s nastavením přesměrování na https můžete přesměrovat aliasové domény na hlavní doménu, kde je dostupný https protokol. 

U webhostingu varianty Easy je poskytováno prvních 5 aliasů zdarma, u varianty Advanced prvních 10 a pro variantu Professional můžete využít až 15 aliasů v ceně.

Pro další navýšení počtu aliasů k jednotlivým variantám si můžete přiobjednat doplňkovou službu balíček aliasů.

Jejich nastavení je možné provést přes zákaznickou administraci. Popis nastavení je uvedený v článku Jak mohu nastavit alias ke svému webu?

Pro přikoupení dalších aliasů postupujte podle článku Potřebuji více aliasů, než uvádí základní nabídka webhostingu.