Reset zapomenutého hesla nebo změna hesla

Heslo můžete získat z úložiště prohlížeče nebo poštovního klienta, pokud je v něm uložené a klient zobrazení hesla umožňuje.  Zkuste tento způsob před tím, než budete heslo měnit.

 
1. Zapomenuté heslo účtu POSTMASTER
Na adrese admin.forpsi.com se přihlašte do zákaznického účtu a v levém menu zvolte položku  Webhosting.
 
Vyberte příslušnou doménu a v záložce E-maily klikněte na odkaz  [zaslat heslo k účtu postmaster]
 
 
2. Zapomenuté heslo běžné schránky
Pokud zapomenete heslo ke své schránce a nemáte možnost jej získat např. z prohlížeče nebo mailového klienta, je třeba jej změnit ve webmailu v administraci schránek po přihlášení pomocí účtu POSTMASTER.


Zadejte do vašeho internetového prohlížeče adresu https://webmail.forpsi.com a přihlašte se do Smart webmailu.
 
V horním menu přejděte na položku Administrace.
 
Jestliže není tato položka v menu zobrazená (většinou při nižších rozlišeních monitoru nebo menší velikosti okna prohlížeče), zvolte Nástroje.
Dále postupujte podle příspěvku znalostní báze Správa emailových schránek - bod 2. "Úpravy emailového účtu").
 
 
2. Změna hesla vlastní schránky
Pro přihlášení použijte emailový účet, u něhož chcete heslo změnit. Po přihlášení do Smart webmailu klikněte v horním menu na položku Nastavení
V levém menu zvolte v sekci Účet položku Heslo. Při změně hesla (obzvláště provádíte-li jej z bezpečnostních důvodů po jeho prolomení a např. spamování ze schránky) se raději vyhněte pouhé úpravě stávajícího hesla (doplnění znaku před/za apod...). 
 

3. Další užitečné informace
 
Musím ještě heslo změnit i jinde?
Po změně hesla se u většiny emailových klientů (např. po restartu emailového klienta) zobrazí dialog pro zadání hesla s možností uložit nové heslo, viz ukázka z Outlooku (testovaní klienti: Outlook 2003 až 2013, Outlook Express, Thunderbird, Apple Mail, Opera Mail):
 
 V tomto dialogu stačí zadat nové heslo a zaškrtnout jeho uložení, heslo v emailovém klientovi bude aktualizováno.
 
 
 
Slabé heslo 
Poznáte jej podle následujících parametrů
  • heslo je stejné jako uživatelské jméno nebo doména bez TLD (schránka info@mojedomena.cz má nastaveno heslo info nebo mojedomena)
  • je kratší než 8 znaků
  • je tvořeno jménem, příjmením, názvem firmy, slovy nacházejícími se ve slovnících...
  • heslo je posloupnost číslic nebo písmen  (např. 12345678, qwerty)
  • obsahuje pouze jeden znak (např. aaaaaaaa)
 
 
Jaké heslo je vlastě silné?
Na Internetu najdeme spoustu definic "silného hesla". Většina se shodne na tom, že by mělo být tvořeno: kombinací malých a velkých písmen, čísel a speciálních znaků.

Ano, heslo Ak@47_58#Sa!o9H^x4U je sice hustodémonsky krutopřísné a spammer si s ním těžko poradí (pokud mu jej nezašle zákeřný skript sídlící v počítači ). Naneštěstí si jej ale nezapamatuje ani jeho právoplatný uživatel. Z hlediska zajištění alespoň základního komfortu (zapamatování) a určitého stupně bezpečnosti toto není nejlepší cesta.

Nic se neděje, použijeme běžné slovo, provedeme substituci a změníme i velikost několika písmen. Je tedy libo následující heslo: K@raMb0L_89 - to už je lepší, že? Ale jak si jej zapamatuji? Jaké písmeno je vlastně velké? Které 'a' jsem to vlastně nahradil - první nebo druhé....

Snadno zapamatovatelné heslo nemusí být nutně "slabé". Pražák Jan Novák z Modřan si jistě zapamatuje heslo JnNvk-Prh-Mdrn. Nejde totiž o nic jiného než Jan Novak - Praha-Modrany . Stačí jen vynechat samohlásky.

A když dávám raději přednost slovům? Žádný problém! I heslo Honza-z-Modran! je snadno zapamatovatelné a přitom rozhodně obtížně prolomitelné (samozřejmě, pokud ho kolega z práce Pepa dobře zná a umí přemýšlet...; ale to je již jiný příběh)