Hledání zpráv


Potřebujete-li vyhledat nějakou zprávu, můžete použít buď rychlé nebo rozšířené vyhledávání. Uložením výsledků hledání získáte inteligentní složky aktualizující při každém otevření svůj obsah na základě zadaných podmínek hledání.

Rychlé hledání
Při psaní do vyhledávacího pole můžete z kontextové nabídky (HLEDAT V:) upřesnit, kde bude prováděné hledání. Můžete tím značně zkrátit čas pro získání výsledku.
Rychle hledani

Prohledává celý email (hlavičku i tělo) včetně názvu přílohy.

Tip: Pro vyhledání konkrétního souboru v příloze zadejte jeho přesný název - např. Dokument.docx.

S vyhledanými zprávami lze dále pracovat (odpovědět, přeposlat, přiřadit štítek, přesunout do jiné složky apod.).
 

Pokročilé  vyhledávání
Další možnosti vyhledávání jsou dostupné po kliknutí na příslušné tlačítko nacházející se na konci vyhledávacího pole. Stejné tlačítko pak slouží k jeho zavření.
 
Vyhledávací panel obsahuje možnost uložit právě zobrazené hledání. Uložená vyhledávání (chytré složky) se nacházejí v levém menu ve složce Vyhledávání
 
Tip: Na obrázku je příklad chytré složky, která bude zobrazovat všechny emaily doručené nebo odeslané za dobu konkrétního roku nepřesunutých do složky Koš a Spam).
 

Uložené vyhledávání
Pro zobrazení uložených vyhledávání klikněte v levém hlavním menu na položku Vyhledávání.

V seznamu, který se rozbalí, klikněte na příslušnou položku - zobrazí se aktuální seznam zpráv vyhovujících zadaným podmínkám.
 
Pro úpravy uloženého hledání (změna parametrů hledání, přejmenování a odstranění) použijte příslušné položky kontextové nabídky zobrazované stejným způsobem jako u složek nebo klikněte na štítek pravým tlačítkem myši.

Při umístění myši nad uložené hledání se zobrazí jeho parametry.