Šablony nastavení antispamu


Šablony umožňují jednoduchým způsobem zajistit nastavení stejných antispamových pravidel pro více nebo všechny fyzické schránky domény. Šablony lze rovněž používat při vytváření emailové schránky. Pro aliasy je třeba nastavit pravidla individuálně.

Přihlaste se do webmailu pomocí účtu postmaster nebo jiného privilegovaného účtu (Správa přístupu).
 
V horním menu přejděte na položku Administrace.
Jestliže není tato položka v menu zobrazená (většinou při nižších rozlišeních monitoru nebo menší velikosti okna prohlížeče), zvolte Nástroje.
  
V levém hlavním menu zvolte položku Antispamové šablony (1.) a klikněte na tlačítko + Šablona (2.).
Vytvoreni sablony

V dialogovém okně zadejte název šablony a klikněte na tlačítko Uložit. Poté šablonu kliknutím na její název otevřete. 
Nastaveni antispamove sablony
Nastavte antispamová pravidla, která potřebujete (chování antispamu, blokované a bezpečné adresy - správa stejná jako v nastavené schránky).

Kliknutím na přepínač Při aplikování šablony použít...., který se nachází nad nastavením šablony, zvolte používání daného nastavení.

Úpravy šablony dokončete kliknutím na tlačítko Uložit.

 
Použití šablony na všechny schránky domény
Pro použití antispamových pravidel vybrané šablony na všechny schránky domény klikněte na příslušné tlačítko, které se zobrazí na panelů nástrojů v případě, že vyberete jednu šablonu.
Pouzit sablonu na domenu
V závislosti na tom, jaká pravidla jsou v šabloně aktivní (viz zelený přepínač zmiňovaný výše), bude příslušné nastavení antispamu u cílových schránek přepsáno.
 

Použití šablony na více schránek 
V administraci přejděte na seznam vytvořených schránek. 

Pomocí zaškrtávátka zvolte schránky (1.), na které chcete pravidla použít a na panelu nástrojů následně klikněte na tlačítko Použít šablonu (2.)

Pokud máte více šablon, zobrazí se rozbalovací seznam. Výběrem příslušné na položku se použijí aktivní pravidla zvolené šablony (3.). Šablony bez použitelných pravidel se v seznamu nenacházejí.


Použití šablony při úpravách schránky
Na stránce úprav emailové schránky (podobné okno se zobrazuje i při vytváření nové schránky) vyberte z rozbalovací nabídky příslušnou šablonu. 
Jakmile šablonu vyberete, objeví se dialogové okno s potvrzením aplikace pravidel na schránku.