Jak vymazat dočasné soubory u Chrome

Občas může dojít k situaci, kdy webový prohlížeč Chrome načítá data nikoliv přímo ze serveru, ale z lokální cache (mezipaměti) v počítači. Za běžných podmínek toto zrychluje načítání obsahu stránek. Při změně obsahu na serveru (aktualizace stránek... ) to má za následek, že Chrome stále používá zastaralá data z mezipaměti.
 
Smazání mezipaměti se provede následujícím způsobem:
 
Klikněte na menu 'Přizpůsobit a ovládat Google Chrome' umístěné v pravém horním rohu prohlížeče -> z nabídky vyberte 'Další nástroje' -> 'Vymazat údaje o prohlížení'. Lze také přímo použít klávesovou zkratku Ctrl+Shift+Del.
 
Na záložce 'Základní'  vyberte časové období - nejvhodnější je zvolit položku 'Od počátku věků'. Pokud došlo ke změně obsahu před delší dobou, nemuselo by stačit smazat data např. za poslední hodinu. Pro smazání dočasných souborů prohlížeče pak stačí zvolit pouze položku 'Obrázky a soubory v mezipaměti'.
 
Vymazání proveďte kliknutím na tlačítko 'Vymazat data'.
 
Poznámka: Pokud přetrvávají potíže se zobrazením stránky, použijte Anonymní okno - klikněte na menu Přizpůsobit a ovládat Chrome umístěné v pravém horním rohu prohlížeče -> z nabídky vyberte Nové anonymní okno.
Další možností je obnova výchozího nastavení Chrome, viz návod v článku https://support.google.com/chrome/answer/3296214?hl=cs. Důrazně doporučujeme pročíst si, které položky se při této obnově zachovají a které smažou.