Začínáme s doménou

Registrovali jste si novou doménu u FORPSI a nevíte, co dál? Přeregistrovali jste svou doménu pod FORPSI registrátora a hledáte, jak s ní dál pracovat?
V tomto článku najdete podrobnosti, jak doménu ovládat a co všechno se k ní hodí pořídit.
 

OBSAH

Potřebuji webovou stránku

Potřebuji e-maily

Zabezpečení domény

Správa DNS serverů a co obnáší
- Jak na změnu DNS serverů

Přesměrování

Doplňkové služby

Prodlužování domén

Jak převést doménu k FORPSI?

 

Potřebuji webovou stránku

Pořídili jste si doménu a plánujete vlastní prezentaci nebo eshop? Pak si vyberte z naší nabídky spolehlivých webhostingových služeb:
Klasické webhostingy stačí na provoz jednoduchých prezentací, můžete si vybrat instalaci z řady nejpoužívanějších aplikací (WordPress, Joomla, ....).
Preferujete námi předinstalovaný systém? Pak zvolte náš WP Ready hosting. Získáte předinstalovaný WordPress s několika nejpoužívanějšími šablonami, bude vám tak stačit jen si upravit vlastní obsah a vzhled.
 

Potřebuji e-maily

Stačí vám využívat pouze e-maily pod vlastní doménou? Pořiďte si doplněk k doméně - E-maily. Získáte 5 e-mailových schránek, stačí si je objednat v detailu domény přes stejnojmennou záložku.
 

Potřebuji svou doménu zabezpečit

Pro vyšší zabezpečení domén nabízíme několik možností - například službu DNSSEC (zdarma). Máte-li k doméně už i vlastní FORPSI webhosting, pak nabízíme DV SSL certifikát (při splnění nastavených podmínek také zdarma) nebo vybrané ostatní certifikáty.
 

Správa DNS serverů

K tomu, aby doména zobrazila správný obsah, musí mít zanesené správné záznamy na DNS serverech. DNS servery slouží - zjednodušeně řečeno - jako adresář, jsou na nich uložené záznamy, které nasměrují uživatele na ty správné webové nebo mailové servery (nejenom).
Záznamy pro svou doménu můžete mít vedené na libovolných DNS serverech. Většina určených registrátorů nabízí vedení záznamů na vlastních DNS serverech. Nicméně někteří tuto službu podmiňují registrací domény u jejich společnosti. Převádíte-li doménové jméno pod FORPSI, nezapomeňte si u původního registrátora ověřit tuto skutečnost.
 
Pro snažší správu vaší domény ale rozhodně doporučujeme k nám přenést také celé DNS servery. Nabízíme nejen snadnou a dostupnou správu serverů i záznamů přímo v zákaznickém účtu, ale pro vybrané koncovky také funkci DNSSEC pro lepší zabezpečení vaší domény.
 
Jak na změnu DNS serverů?
Ve Znalostní bázi nabízíme přehled postupů pro jednotlivé koncovky.
Pro zachování kontinuity provozu vaší domény nabízíme před změnou DNS serverů přednostní zanesení jednotlivých záznamů ještě před provedením samotné změny. Potřebujete zachovat nepřerušený provoz při změně DNS serverů? Pak nám přes Kontaktní formulář zašlete potřebné záznamy, které dopředu pro vaši doménu připravíme. Tím se minimalizuje případný výpadek provozu vaší domény.
 

Přesměrování domény

Mám už vlastní stránky jinde - jak na ně nasměruji novou doménu? Tuto situaci můžete vyřešit službou Redirect, kdy zadáte jen cílovou url adresu a doménu vám budeme automaticky přesměrovávat, kam potřebujete (třeba na váš profil na sociálních sítích). Službu si můžete koupit v detailu domény, na příslušné záložce.
 

Doplňkové služby k doméně

Jaké další doplňkové služby nabízíme k registrovaným doménám?
Kompletní přehled najdete na našich stránkách, a to samozřejmě včetně podrobných informací. Z nejpoužívanějších jsou to už zmíněné přesměrování, provoz e-mailů, nebo skrytí informací v hlavním registru.
 

Prodlužování domén

Pro prodloužení vybraných nejčastějších domén .cz, .eu, .sk, a generických domén (gTLD - například .com, .org, .name) vystavujeme automaticky proforma fakturu k úhradě dalšího období platnosti domén.
Na nastavený fakturační e-mail pošleme 30 dní před expirací domény vystavenou fakturu, a to se stejnými detaily, jako při posledním prodloužení - tedy na stejné období a se zřízenými doplňkovými službami.
Pokud potřebujete nastavené detaily prodloužení změnit, je potřeba nejdříve objednávku zrušit a pak si zadat vlastní novou objednávku - přesný postup včetně obrázků najdete v tomto článku.
 
Pro ostatní koncovky je potřeba si v zákaznickém účtu zadat novou objednávku. Můžete si zvolit počet let prodloužení, nebo si naklikat další doplňkové služby. Upozornění na blížící se expiraci zasíláme mailem na adresu majitele domény, proto doporučujeme si tento údaj vždy udržovat aktuální a dostupný.
 
Máte-li víc domén ve svém zákaznickém účtu, na vyžádání vám můžeme vystavit společnou hromadnou fakturu.
Každá z doménových koncovek má však podle příslušného registru vlastní pravidla platnosti, vypínání, ochranných lhůt a pro procesy prodlužování. Přehled najdete ve Znalostní bázi v kategorii domén.
 

Jak převést doménu k FORPSI?

Vlastníte už další domény, další koncovky? Přeregistrujte si je také k FORPSI, ať máte všechny pohromadě. V tomto článku jsou vysvětleny podrobnosti. Najdete zde, jak celý proces funguje a co všechno budete k přeregistraci různých koncovek potřebovat.