Přesměrování domény na webhosting FORPSI

Jaké hodnoty DNS záznamů a si nastavit k přesměrování domény po vytvoření webhostingu?
 
Poté co vám bude vytvořený webhosting k doméně, dochází po splnění podmínek k automatickému přesměrování domény a nemusíte provádět žádná nastavení DNS.
Jedná se o tyto hlavní podmínky:
 
  • doména a webhosting jsou registrované ve stejném zákaznickém účtu
  • doména využívá DNS servery FORPSI
  • doména nemá nastavené jiné DNS záznamy
U služby Balíček dojde vždy automaticky k nastavení DNS záznamů.
 
Pokud nedošlo k automatickému přesměrování domén v DNS = nebyly splněny uvedené podmínky, bude zapotřebí provést si na DNS serverech FORPSI a nebo těch, které používáte u domény, nastavení jednotlivých DNS záznamů.
 
Pro přesměrování domény na webový server nastavíte IP adresu, která je uvedena v zákaznické administraci v detailu služby webhostingu pod názvem "Web IP (DNS A)". Ostatní DNS záznamy jsou uvedeny níže v tabulce:
 
 
 
Tuto hodnotu IP adresy si zkopírujte a pokud vaše doména využívá DNS servery FORPSI, přejděte v zákaznické administraci na "Domény" a klikněte v seznamu domén na požadovanou doménu a poté na "Editace DNS záznamů":
 
 
 
Pokud doména využívá jiné než DNS servery FORPSI, nebude zde dostupná možnost "Editace DNS záznamů".
 
Zde je poté několik možností postupu:
 
  • Nastavení jednotlivých DNS záznamů na DNS serverech, které doména využívá - přes jejich poskytovatele. Jejich tabulku najdete níže v tomto článku.
  • Nastavení DNS serverů na FORPSI a to pomocí "Změna DNS serverů", viz také článek Změna DNS serverů. Po změně budete mít ihned dostupnou možnost "Editace DNS záznamů".
  • Změna registrátora domény pod FORPSI a provedení nastavení DNS serverů na FORPSI, viz bod č. 2.
  • Nastavení DNS serverů FORPSI u registrátora domény na hodnoty: ns.forpsi.cz, ns.forpsi.it, ns.forpsi.net. Pro CZ domény použijete NSSET ID / sadu jmenných serverů s identifikátorem: FORPSI.
    Před touto změnou prosím nejdříve kontaktujte zákaznickou podporu pro ověření, že je doména zanesena na DNS serverech FORPSI a nasměrována na webhosting.
Po výběru možnosti "Editace DNS záznamů" bude možné provést úpravu existujících DNS záznamů:
 
 
 
Červeně zvýrazněné jsou kroky pro upravení hlavního DNS záznamu typu "A" pro doménu "forpsi-test.com" - hodnotu IP adresy vložte tu, kterou jste zkopírovali v detailu webhostingu. Hodnotu "TTL" ponechte výchozí 1800 vteřin.
Po kliknutí na "Uložit" dojde ke změně IP adresy na webserver. Změny DNS hodnot se projeví po 30 minutách při nastavené hodnotě "TTL" na 1800 vteřin.
 
Pomocí "Přidat nový záznam do DNS" je možné obdobně vytvořit potřebné DNS záznamy k přesměrování domény a to včetně emailů.
 
Hodnoty z tabulky je možné využít k nastavení na DNS serverech FORPSI i na jiných DNS serverech, které vaše doména využívá:
 
HostnameTTLTypHodnotaPoznámky
vase-domena.tld1800AIP adresahodnota z administrace webhostingu
*.vase-domena.tld1800CNAMEvase-domena.tldvše směřuje na vase-domena.tld
autoconfig.vase-domena.tld1800CNAMEautoconfig.forpsi.comautomatická konfigurace e-mailového klienta
autodiscover.vase-domena.tld1800CNAMEautodiscover.forpsi.comautomatická konfigurace e-mailového klienta
webmail.vase-domena.tld1800CNAMEwebmail.forpsi.comwebové rozhraní pro emaily
vase-domena.tld1800MX10 mxavas.forpsi.comčíselná priorita + poštovní server
 
Kromě prvního záznamu jsou vždy hodnoty stejné. V hostname bude místo "vase-domena.tld" název vaší domény.
 
Pro přijímání emailů nastavte DNS záznam typu "MX". Pokud emaily nechce převádět na poštovní server FORPSI, tak nastavte ze seznamu pouze první dva záznamy(A + CNAME *.vase-domena.tld).
 
Pokud jste si nastavili u webhostingu také aliasové domény, je zapotřebí vždy provést toto nastavení DNS záznamů, nejsou v DNS přesměrovány automaticky!