Softaculous - správa instalovaných aplikací a možnost jejich odinstalace

Podrobný přehled již instalovaných aplikací najdete v Softaculous rozhraní po rozkliknutí ikony Všechny instalace v pravém horním menu.


U každé instalace se zobrazují detaily s názvem domény, typem instalovaného redakčního systému, správcem, časem instalace a nabízí se také odkazy na jejich úpravy či vytváření záloh.

Zálohování aplikací v automatickém instalátoru je deaktivované, jelikož není možné ukládat data záloh na prostor FTP. Tento prostor slouží pouze k ukládání dat, které souvisejí s obsahem webu. 

Zálohování dat webu či databáze můžete provádět kdykoliv pomocí FTP, či za pomocí webového rozhraní pro správu databáze phpMyAdmin. Tyto vlastní zálohy si poté můžete k použití uložit např. na svém lokálním počítači. 

Zálohy jsou taktéž pravidelně a automaticky provedené naší společností a dostupné ke stažení, viz informace uvedené v článku Zálohování dat.

 

Smazání instalace redakčního systému, instalovaného pomocí automatického instalátoru Softacullous

Pokud potřebujete dříve nainstalovaný systém odstranit, je možné toto provést pomocí tlačítka křížku mezi ikonami nastavení, zobrazovaných u každé instalace.


Při odinstalaci je možné odstranit nejen data z FTP, ale také i data z databáze. Instalátor postupně smaže data na FTP,  tabulky v dané MySQL databázi a v neposlední řadě i samotný záznam o instalaci redakčního systému ze seznamu instalovaných aplikací.