Email se vrátil s chybou "Your access to this mail system has been rejected due to poor reputation of a domain used in message transfer"

Posílali jste email na adresu Centrum.cz (Atlas.cz, Volny.cz) nebo banku (Allianz, ČSOB, KB, Kooperativa, UniCredit,...) a vrátila se chyba "Your access to this mail system has been rejected due to poor reputation of a domain used in message transfer"?

Důvodem je odmítnutí emailu poštovním serverem příjemce, který používá antispamový systém společnosti Cisco Talos Sender Domain Reputation (SDR). Vaše doména totiž dosud nezískala dostatečnou reputaci (nebo má naopak špatnou reputaci) na to, aby byla považována za "důvěryhodnou" a emaily z ní byly přijímány. Zjednodušeně řečeno - dosud jste příjemcům používajícím tuto antivirovou a reputační službu neposlali dostatečné množství legitimních emailů.


Faktory, které mohou ovlivnit reputaci
 • stáří domény - nově registrované domény většinou neodesílají dostatečný objem (legitimních) emailů, aby získaly u Cisco Talos požadovanou reputaci
 • odesílání emailů z IP adres (poštovních serverů), které nerozesílají spamy - na našich poštovních serverech zajišťuje ochranu proti spamování systém Cloudmark Security Platform (CSP) firmy Cloudmark. Jde o řešení, které minimalizuje možnost odesílat spamy prostřednictvím emailových účtů našich zákazníků.
 • IP adresa, ze které jsou emaily odesílány, musí mít nastaven správný reverzní záznam - tento základní požadavek na správně nakonfigurovaný mailový server je na našich poštovních serverech samozřejmě splněn.

Jak situaci řešit?
Doručitelnost emailů lze zlepšit vhodným nastavením domény. 
 • správně nastavený SPF záznam - záznam zahrnující všechny servery používané naší společností pro odesílání emailů, je přidáván při zřízení hostingu v případě, že doména používá i naše DNS servery.
  SPF záznam můžete zkontrolovat a nastavit podle návodu v naší znalostní bázi - Nastavení SPF a DMARC záznamu
 • emaily domény jsou podepisovány pomocí DKIM - DKIM podpis je pro emaily odesílané přes smtp.forpsi.com aktivován při zřízení hostingu a vložen do DNS v případě, že doména používá i naše DNS servery. 
  Pro ostatní případy můžete použít návod v naší znalostní bázi - DKIM
 • DMARC záznam - záznam definující politiku odmítání emailů, které nevyhoví kontrole SPF a DKIM, bude v nejbližší době u nových hostingů rovněž vkládán do DNS v případě, že doména používá naše DNS servery.
  DMARC záznam můžete nastavit podle návodu v naší znalostní bázi - Nastavení SPF a DMARC záznamu
Nastavení domény v rozsahu výše uvedených bodů vám rádi prověříme, neváhejte kontaktovat naši zákaznickou podporu. V tiketu uveďte název domény a podrobnosti o odesílaném emailu, který byl odmítnut příjemcem (datum, čas, odesílatel, příjemce, chybové hlášení).


Co když je doména a její nastavení "naprosto v pořádku"?
V dříve uvedených krocích jsme uvedli všechny možnosti, které máme k dispozici pro zvýšení pravděpodobnosti doručení emailů. Protože nemáme možnost ovlivnit konfiguraci cizích poštovních serverů (přidání domény do whitelistu, reset reputace SDR apod.), nezbývá než se obrátit na podporu příjemce nebo přímo na provozovatele služby SDR (Cisco).

1. Nedoručování emailů na adresy holdingu Centrum.cz
Centrum.cz věnují odmítnutí emailů doménové reputaci příspěvek znalostní báze. Uvádějí zde - "Pokud ani po kontrole správného nastavení zprávy neprochází na naše servery, ozvěte se nám na e-mailovou adresu helpdesk@economia.cz."

Kontaktujte tedy zákaznickou podporu společnosti Centrum.cz


2. Nedoručování emailů na schránky ostatních providerů
U některých příjemců může být šance na vyřešení menší. Pokud tedy jejich podpora nereaguje nebo situaci neřeší, můžete zkusit připomínkovat reputaci přímo u služby Sender Domain reputation (viz. dále).


Report false positive reputace na Cisco Talos Sender Reputation Domain
Pro vytvoření tiketu musíte mít založený uživatelský účet, registrace je zdarma.

1. Registrace
Přejděte na https://id.cisco.com/signin/register a vyplňte formulář
- nepoužívejte znaky s diakritikou

Poslední krok je aktivace účtu, kterou provedete pomocí odkazu doručeném emailem.


2. Report domény
Přejděte na formulář pro založení tiketu týkajícího se SDR - https://talosintelligence.com/reputation_center/sender_domain

Do formuláře zadejte doménu (domény)

Pokračujte tlačítkem Add Entries to Ticket

Ujistěte se, že jste zvolili reputaci "NOT MALICOUS".

Máte-li k dispozici email, který byl odmítnut, přiložte jej k tiketu pomocí tlačítka ATTACH FILE.

Odešlete formulář kliknutím na tlačítko Submit Ticket a počkejte na vyřešení

Založené tikety jsou k dispozici po přihlášení do účtu. Informace o změně statusu tiketu (vyřešení) je doručena na emailovou adresu zadanou při registraci.