Zabezpečení vstupu do administrace

Administrační rozhraní FORPSI umožňuje kromě klasického zabezpečení pomocí hesla a loginu také zabezpečení pomocí dvoufaktorového přihlášení, definované IP adresy uživatele nebo státu dle GeoIP.
To podstatnou měrou zvyšuje bezpečnost přístupu, jelikož je nutné k úspěšné autentizaci do administrace zadat nejen správný login a heslo, ale také je nutné k přístupu využít zařízení s jeho předem povolenou IP adresou či IP, která spadá pod vámi zvolený stát v GeoIP nastavení. Tím se může přístup do administrace zúžit na okruh jednoho či několika předem zvolených zařízení. Z ostatních zařízení pak nebude administrace dostupná, a to ani po správném zadání hesla a loginu.


Pokud máte o nastavení zabezpečení pomocí blokace IP adresy / GeoIP zájem, pak postupujte takto:
 1. Na adrese admin.forpsi.com se přihlaste svým loginem a heslem.
 2. Klikněte si na "Nastavení účtu".
 3. Zaškrtněte volbu "zapnout omezení přihlášení na IP adresy".
  • Do pole "Přidat IP" napište IP adresy, které mají mít povolený vstup.
   • Můžete zadat jednotlivě IPv4 či IPv6 a také celý rozsah sítě (CIDR).
 4. Zaškrtněte volbu "zapnout omezení přihlášení na státy (GeoIP)".
  • V možnosti "Přidat stát" zvolte povolené státy,

Pokud si aktivujete přihlášení dle IP adres a také dle GeoIP, tak obě nastavení se nevylučují.

Pro příklad si nastavíte přihlášení z jedné konkrétní IP adresy v zahraničí, např. z Německa (DE) a dále i v GeoIP povolíte přihlášení z Czech Republic (CZ). 
V tuto chvíli bude možné se do zákaznického účtu přihlásit z té konkrétní IP adresy, ale také z celé České Republiky, kde bude u IP adresy její poskytovatelem nastavený stát CZ.

 
 V nastavení zákaznického účtu najdete též základní informace o posledních pokusech o přihlášení a možnost nechat si zasílat notifikace o přihlášení na kontaktní email primárního kontaktu* :


V odeslaném emailu budou uvedeny opět základní informace (datum, čas, IP adresa, prohlížeč) o úspěšném přihlášení do zákaznického účtu.

* Seznam nezahrnuje přihlášení přes support.forpsi.com, neboť řešení dodané třetí stranou tuto možnost nepodporuje.