Rozšířené možnosti zabezpečení FTP přístupu

Zabezpečení přístupu k FTP účtům je klíčové pro ochranu dat. Tato funkce vám umožňuje nastavit přístup k vašemu FTP účtu pouze z vybraných IP adres a rozsahů sítí (CIDR), nebo z konkrétních států pomocí technologie GeoIP.

Nastavení zabezpečení FTP účtu provedete po přihlášení do zákaznické administrace (Nastavení -> Webhosting -> "název domény" -> FTP), kde zvolíte možnost "omezení přístupu k FTP":K dispozici je také možnost stáhnout si FTP log, který najdete hned vedle možnosti "omezení přístupu k FTP".
V něm můžete dohledat neúspěšné pokusy o přihlášení a tím například identifikovat, z jaké IP adresy (včetně jejího GeoIP), byly pokusy provedeny. Tyto informace můžete využít k nastavení hodnot, pokud se jednalo o oprávněné přihlášení, například vašeho webmastera a podobně.

V nastavení můžete provést zabezpečení přístupu k FTP účtu pomocí: 

  • přidání a odebrání jednotlivých IP adres
  • přidání a odebrání síťových rozsahů (CIDR)
  • přidání a odebrání jednotlivých států (GeoIP) ze seznamu, kromě výchozího státuPo dokončení nastavení je potřeba vše uložit pomocí tlačítka "Uložit změny". 

Pokud si aktivujete přihlášení dle IP adres a také dle GeoIP, tak obě nastavení se nevylučují.

Pro příklad si nastavíte přihlášení z jedné konkrétní IP adresy v zahraničí, např. z Německa (DE) a dále i v GeoIP povolíte přihlášení z Francie (FR). V tuto chvíli bude možné se na FTP účet přihlásit z té konkrétní IP adresy, ale také z celé Francie, kde bude u IP adresy jejím poskytovatelem nastavený stát FR.

U některých webhostingů s operačním systémem Windows nemusí být v zákaznické administraci tyto funkce dostupné. V takovém případě, prosím, kontaktujte zákaznickou podporu s žádostí o toto nastavení.